Світова кліматична декларація

27 червня 2022 понад тисячу вчених з десятків країн світу на чолі з норвезьким лауреатом Нобелівської премії з фізики підписали “Світову кліматичну декларацію” з красномовним заголовком “Надзвичайної ситуації з кліматом немає”

оригінальний текст декларації та перелік підписантів тут: https://clintel.org/world-climate-declaration/

переклав українською – Захар Мілютін

Надзвичайної ситуації з кліматом немає

Наука про клімат має бути менш політичною, тоді як кліматична політика має бути більшою науковою. Вчені повинні відкрито звертатися до невизначеностей і перебільшень у своїх прогнозах глобального потепління, в той час, як політики повинні безпристрасно підрахувати реальні збитки та уявні вигоди від своїх політичних заходів.

Потепління викликають природні та антропогенні фактори

Геологічний архів показує, що клімат Землі змінювався весь час існування планети, з природними холодними й теплими фазами. Малий льодовиковий період закінчився лише у 1850 році. Тому не дивно, що ми зараз переживаємо період потепління.

Потепління відбувається набагато повільніше, ніж прогнозувалося

Світ потеплішав значно менше, ніж прогнозувала Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) ООН на основі змодельованого антропогенного форсування. Розрив між реальним світом і змодельованим говорить нам, що ми далекі від розуміння зміни клімату.

Кліматична політика спирається на неадекватні моделі

Кліматичні моделі мають багато недоліків і не повинні бути інструментами політики. Вони не тільки перебільшують дію парникових газів, а й ігнорують той факт, що збагачувати атмосферу СО2 корисно.

CO2 – їжа рослин, основа всього живого на Землі

СО2 не є забрудненням. Вони необхідні для всього живого на Землі. Більше CO2 сприятливо для природи, озеленення нашої планети. Додатковий CO2 в повітрі сприяв зростанню у світовій рослинній біомасі. Це також вигідно для сільського господарства збільшенням врожайності сільськогосподарських культур по всьому світу.

Глобальне потепління не посилило стихійних лих

Немає статистичних доказів того, що глобальне потепління посилює урагани, повені, посухи та подібні до них стихійні лиха, або робить їх більш частими. Однак існує достатньо доказів того, що заходи щодо пом’якшення наслідків викидів CO2 є настільки ж руйнівними, як і дорогими.

Кліматична політика повинна відповідати науковим та економічним реаліям

Надзвичайної кліматичної ситуації немає. Тому немає приводу для паніки та тривоги. Ми рішуче виступаємо проти шкідливої та нереалістичної політики нульових викидів CO2 запропонованих на 2050 рік. Обирайте адаптацію, а не усунення причин; адаптація працює якими б не були причини.

НАША ПОРАДА ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЛІДЕРАМ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩО НАУКА ПОВИННА ПРАГНУТИ ЗНАЧНО КРАЩОГО РОЗУМІННЯ КЛІМАТИЧНОЇ СИСТЕМИ, ТОДІ ЯК ПОЛІТИКА ПОВИННА ОРІЄНТУВАТИСЯ НА МІНІМІЗАЦІЮ ПОТЕНЦІАЛЬНОЇ КЛІМАТИЧНОЇ ШКОДИ ШЛЯХОМ ВИЗНАЧЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ СТРАТЕГІЙ АДАПТАЦІЇ НА ОСНОВІ ПЕРЕВІРЕНИХ І ДОСТУПНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.

Вірити результатам кліматичної моделі – це вірити в те, що завели автори моделі. Саме в цьому і полягає проблема сьогоднішньої кліматичної дискусії, для якої кліматичні моделі є центральними. Наука про клімат виродилася в дискусію, засновану на переконаннях, замість здорової самокритичної науки. Чи не слід нам звільнитись від наївної віри в незрілі кліматичні моделі?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s