Спайк-білок штаму A.30 SARS-CoV-2 сильно мутований і з високою ефективністю ухиляється від індукованих вакцинами антитіл

25/10/2021, науковий журнал “Клітинна та молекулярна імунологія” найавторитетнішої наукової франшизи Nature

публікація “Спайк-білок штаму A.30 SARS-CoV-2 сильно мутований і з високою ефективністю ухиляється від індукованих вакциною антитіл”

Повний англомовний оригінал тут https://www.nature.com/articles/s41423-021-00779-5

Частковий переклад українською Захара Мілютіна.

“Вакцини проти COVID-19 (інфекція SARS-CoV-2) викликають антитіла, які спрямовані проти білка вірусного спайка (S) і нейтралізують вірус. Однак поява штамів SARS-CoV-2 з мутаціями білка S, які надають стійкість до нейтралізації, може поставити під загрозу ефективність вакцини. Крім того, нові вірусні варіанти з підвищеною трансмісивністю, ймовірно, через змінені взаємодії вірус-клітина-хазяїн, можуть швидко поширюватися по всьому світу.

(…)

Підсумовуючи, A.30 демонструє переваги клітинної лінії, яка не спостерігається для інших варіантів вірусу, і ефективно ухиляється від нейтралізації антитілами, викликаними вакцинацією ChAdOx1 (AstraZeneca – Перекл.) nCoV-19/ BNT162b2 (Phizer – Перекл.).

Примітно, що надійне проникнення в клітинні лінії поєднувалося з високою стійкістю до антитіл, індукованих після вакцинації (AstraZeneca – Перекл.) nCoV-19/ BNT162b2 (Phizer – Перекл.). Стійкість до нейтралізації перевищила стійкість варіанту Beta (B.1.351), який є помітно стійким до нейтралізації в культурі клітин і, порівняно з варіантом Alpha (B.1.1.7), він гірше інгібується вакциною ChAdOx1 nCoV-19.

У сукупності наші результати свідчать про те, що SARS-CoV-2 варіант A.30 може уникнути антитіл, індукованих вакциною, і може показати підвищену здатність проникати в клітини способом залежним від катепсину L, що може особливо сприяти позалегеневому поширенню. Як наслідок, потенційне поширення варіанту A.30 вимагає ретельного моніторингу та швидкого вжиття контрзаходів.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s