17/04/2019 Офіційний бюлетень наукової інформації французького науково-медичного закладу Institut Hospitalo Universitaire (IHU) Méditerranée Infection.
Директор закладу, один з найшановніших та найвідоміших французьких інфекціоністів, лауреат the Inserm 2010 Grand Prix, автор понад 2 тисяч наукових публікацій професор Didier Raoult та дослідниця Emilie Javelle відповідають на запитання стосовно “епідемії” (близько 600 випадків) кору у Франції.
- “Епідемія” як завжди викликана циркуляцією вірусу. І не тільки у Франції, а й по всій планеті. А “особливий інтерес” до саме цієї інфекції викликаний тим, що всі сподівались на її елімінацію до кінця 20-го століття. Але цього не сталось. Навпаки, кількість випадків почала зростати. Це потребує пояснень, але ВОНО (пояснення) Є ЗНАЧНО СКЛАДНІШИМ НІЖ ПРОСТО ФАКТ, ЩО ЛЮДИ ПЕРЕСТАЛИ ЩЕПЛЯТИСЬ.
- Ефективність вакцини зазвичай вимірюється імунною відповіддю – появою антитіл внаслідок вакцинації. Але з кором ми знаємо, що наявність антитіл не обов’язково означає, захист від захворювання. Тобто більш резонним підходом до оцінки ефективності вакцини мала би бути перевірка, чи захищає вакцина від клінічного захворювання. Ми бачимо дедалі більше випадків, коли двічі щеплені згідно з календарем люди, ЩО МАЮТЬ ЗАДОКУМЕНТОВАНИЙ ТИТР АНТИТІЛ, ЯКИЙ ЗАЗВИЧАЙ ЗАХИЩАЄ ВІД КОРУ, все ж таки отримують клінічне захворювання. Пояснюватись це “неспрацьовування вакцини” може тим, що ВАКЦИННИЙ ШТАМ ВІРУСУ НЕ Є ЕФЕКТИВНИМ ПРОТИ ШТАМІВ, ЩО ЦИРКУЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ.
- Останнє у свою чергу може пояснюватись біологічним механізмом аналогічним появі та розповсюдженості стійких до антибіотиків бактерій. Масова вакцинація підштовхує еволюцію вірусів до заміни домінуючих штамів на такі, що є стійкими до вакцини. Сам професор Raoult поміняв свою думку з приводу вакцинації від кору ще 5-6 років тому під час чергового французького спалаху кору. Тоді він вважав, що достатньо робити тест на антитіла і “довакцинувати” не імунних. Але цього року захворів один з його інтернів, що мав “надвисокий” титр антитіл.
- Теза про 95% щеплених, що ніби то мають забезпечити “колективний імунітет” та не дозволити розповсюджуватись кору – це оцінка на основі математичної моделі. Фактична статистика за останні 10 років з цією математичною моделлю не корелює. Як приклад цитується Монголія з її 97% охопленням вакцинацією і серйозною епідемією кору у 2015-2016 роках. Серед інших країн, що також мали 95%+ вакцинного охоплення і спалахи кору Emilie Javelle також наводить Росію, Шрі-Ланку та Португалію.
- Сучасна вакцина розроблена на основі штаму кору А, що його останній раз знаходили в США у 2008 році. З того часу в “дикому” (поза вакцинами) вигляді він не зустрічався. Генотипи, що сьогодні циркулюють в Європі – це B3 та D8. І ми не знаємо, чи імунна відповідь спровокована вакциною здатна забезпечити захист від цих циркулюючих генотипів.
- Повертаючись до математичної моделі про 95%, інфекційні хвороби – це значно складніше. Існує багато генотипів вірусі. Населення також не є гомогенним.
Далі ще багато цікавого
- про неефективність сучасної стратегії боротьби з кором;
- про те, наскільки відмінною та ефективнішою була боротьба з натуральною віспою;
- про те, як заваджає думати навколокірна медійна істерія.