Вакцина підвищує вразливість до непов’язаних з нею інфекцій

003-Peter-Aaby-beim-vortrag

01/02/2017,  EBioMedicine

Профінансоване данським урядом та реалізоване командою скандинавських вчених з лауреатом  Novo Nordisk Prize данським метром Peter Aaby (на фото) включно дослідження щодо впливу масової вакцинації немовлят на початку 1980-х в Гвінеї-Бісау.
Дослідники порівнювали смертність дітей в віці 3-5 місяців вакцинованих від дифтерії-коклюшу-правцю (DTP) + поліо (OPV) проти їх невакцинованих ровесників.
Результат простий і однозначний: смертність серед вакцинованих вища в 5-10 разів.
В п. 4.3 перераховуються вісім попередніх аналогічних досліджень, що їх теж проводив Peter Aaby. Всі вони теж показували, що вакциновані вмирають частіше, але «лише» в 2 рази.
Справа в тому, що в попередніх дослідженнях вакцинованих дітей порівнювали з дітьми звільненими від вакцинації по медичним ознакам, тобто з такими, що вже мали серйозні проблеми зі здоров’ям. Цього ж разу завдяки особливостям вакцинної кампанії (одних щепили в 3 міс., других в 6) вчені мали для порівняння достатньо здорових невакцинованих немовлят.
Висновок-пояснення високої смертності вакцинованих – аналогічний зробленим попередніми дослідниками і повторюється тричі в п. 1. Introduction і п. 5. Conclusions: вакцина підвищує вразливість до непов’язаних з нею інфекцій.

Повний текст дослідження в PDF: The Introduction of Diphtheria-Tetanus-Pertussis and Oral Polio Vaccine: A Natural Experiment

Посилання на дослідження на сайті US National Library of Medicine National Institutes of Health