Зростання ролі вакцинованих у поширенні ковіду

Науковий журнал The Lancet Regional Health – Europe, випуск 11, 2021, стаття

“Епідеміологічна вагомість вакцинованого від COVID-19 населення зростає”

Англомовний оригінал: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2666776221002581

Українською переклав Захар Мілютін:

Очікувалося, що високий рівень вакцинації проти COVID-19 зменшить передачу SARS-CoV-2 серед населення, зменшуючи кількість можливих джерел передачі й тим самим зменшуючи захворюваність на COVID-19. Однак останні дані свідчать про те, що епідеміологічна вагомість вакцинованих проти COVID-19 зростає.

У Сполученому Королівстві було описано, що частота інфікувань серед домашніх контактних осіб від повністю вакцинованих, була подібна до невакцинованих (25% для вакцинованих проти 23% для невакцинованих). 12 із 31 інфекційних спалахів серед повністю вакцинованих особистих контактів (39%) виникли внаслідок повністю вакцинованих епідеміологічно пов’язаних індексних (перше інфікування – Перекл.) випадків. Пікове вірусне навантаження не відрізнялося за статусом вакцинації або типом варіанта.

У Німеччині рівень симптоматичних випадків COVID-19 серед повністю вакцинованих («проривних інфекцій») реєструється щотижня з 21 липня 2021 року і на той час становив 16,9% серед пацієнтів віком 60 років і старше. Ця частка збільшується щотижня і становила вже 58,9% на 27 жовтня 2021 року, що надає чіткі докази зростання актуальності повністю вакцинованих як можливого джерела передачі.

Подібна ситуація була описана для Великобританії. У період з 39 по 42 тиждень загалом було зареєстровано 100 160 випадків COVID-19 серед громадян віком від 60 років. Серед повністю вакцинованих – 89’821 (89,7%), серед невакцинованих – 3’395 (3,4%). За тиждень до цього рівень випадків COVID-19 на 100 000 був вищим серед вакцинованих проти нещеплених у всіх вікових групах від 30 років і старше.

В Ізраїлі було повідомлено про внутрішньолікарняний спалах, в якому інфікувались 16 медичних працівників, 23 пацієнти та двоє членів сімей. Джерелом був повністю вакцинований пацієнт. Серед усіх контактних (151 медичний працівник та 97 пацієнтів) рівень вакцинації склав 96,2%. Чотирнадцять повністю вакцинованих пацієнтів тяжко захворіли або померли, у двох невакцинованих пацієнтів розвинулася легка форма захворювання.

Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) виділяє чотири з п’яти округів з найвищим відсотком повністю вакцинованого населення (99,9–84,3%) як «округи з високим рівнем передачі».

Багато осіб, які приймають рішення, припускають, що вакцинованих можна виключити як джерело передачі. Видається дуже недбалим ігнорувати вакциновану популяцію як можливе та відповідне джерело передачі інфекції під час прийняття рішення про заходи контролю громадського здоров’я.

1 thought on “Зростання ролі вакцинованих у поширенні ковіду”

  1. Таке враження що навіть якщо людина не була хвора та не переносила вірус після вакцинації вона таким перенощиком стає

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s