Посилення інфекції через вакцинацію від ковіду: публікація у науковому виданні Journal of Infection 09.08.2021

Наукове видання Journal of Infection, 09.08.2021

Стаття:

Антитіла до SARS-CoV-2, що підсилюють інфекцію, розпізнають як оригінальний штам Wuhan/D614G, так і дельта. Можливий ризик масової вакцинації?

англомовний оригінал на сайті журналу: https://www.journalofinfection.com/article/S0163-4453(21)00392-3/fulltext

А я переклав абстракт:

“Залежне від антитіл посилення інфекції (ADE) – це питання безпеки вакцинної стратегії. У нещодавній публікації Лі та ін. (Cell, 184: 4203–4219, 2021) повідомляли, що антитіла, що посилюють інфекцію, спрямовані проти N-кінцевого домену (NTD) білка-шипа SARS-CoV-2, сприяють вірусній інфекції in vitro, але не in vivo.

Однак це дослідження було проведено з вихідним штамом Wuhan/D614G.

Оскільки зараз в пандемії Covid-19 переважає варіант Delta, ми проаналізували взаємодію антитіл-фасилітаторів з NTD цих варіантів. Використовуючи підходи молекулярного моделювання, ми показали, що посилюючі антитіла мають більшу спорідненість до варіанту Дельта, ніж до Вухань/D614G.

Ми показали, що посилюючі антитіла підсилюють зв’язування тримеру шипа з клітинною мембраною господаря, затискаючи NTD до мікродоменів ліпідного плота. Цей стабілізуючий механізм може полегшити конформаційну зміну, яка викликає демаскування домену зв’язування рецептора.

Оскільки NTD також є мішенню нейтралізуючих антитіл, наші дані свідчать про те, що баланс між нейтралізуючими та полегшуючими антитілами у вакцинованих осіб є на користь нейтралізації для вихідного штаму Wuhan/D614G. Однак, у випадку варіанту Дельта, нейтралізуючі антитіла мають знижену спорідненість до білка шипа, тоді як сприяючі антитіла демонструють разюче підвищену спорідненість.

Таким чином, залежне від антитіл посилення інфекції (ADE) може стати проблемою для людей, які отримують вакцини на основі вихідної послідовності шипів штаму Вухань (мРНК, або вірусних векторів). За цих обставин слід розглядати вакцини другого покоління з формулами білкових шипів, у яких відсутні структурно збережені епітопи, пов’язані з ADE.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s