Вакцина від туберкульозу БЦЖ: факти та джерела

1. Наймасштабніше в історії вакцинації «польове» дослідження на півдні Індії, де в районах з ендемічним туберкульозом 230 тисяч осіб розділили на 2 групи: 115 тисяч отримали вакцину від туберкульозу БЦЖ, решта – не отримали.
Далі протягом 7,5 років вчені досліджували та порівнювали ці дві групи.
Висновок в останньому абзаці 826 сторінки простий і однозначний: «БЦЖ не дає ЖОДНОГО захисту» https://bit.ly/2CL5GZm

2. Звіт ВОЗ по туберкульозу від 1997 року, де на ст. 11 в п. 1.3 “Помилки у світовій боротьбі з туберкульозом” вказано останнім підпунктом “зайву впевненість в БЦЖ”. 
https://bit.ly/2TrwjrX

3. Епідеміологічний Бюлетень на сайті інституту Роберта Коха – офіційний документ, яким 20 років тому в 1998 Німеччина відмінила в себе вакцинацію від туберкульозу.
На останній сторінці в останньому пункті Tuberkulose можна прочитати (або скопіювати в гугл-перекладач і прочитати), що причинами відмови від цього щеплення в Німеччині крім епід. ситуації стали:
– відсутність надійних доказів ефективності БЦЖ-вакцини;
– серйозні негативні побічні дії. 
https://bit.ly/2F165sV

4. Сайт Європейського центру по контролю за хворобами, де можна переконатись, що більшість країн Західної Європи БЦЖ не рекомендують колоти або взагалі нікому (Австрія, Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Німеччина, Голландія, Іспанія), або рекомендують робити тільки так званим “групам ризику” 
https://bit.ly/2CKhaMQ

5. Сьогоднішній український показник по туберкульозу – 87 випадків на 100 тис. населення — є не набагато вищім за показник США в 1953 році (52,6 на 100 тис.).
Офіційна статистика США по туберкульозу на сайті CDC (американський Центр контролю захворювань) за посиланням. https://www.cdc.gov/tb/statistics/tbcases.htm

Там розповсюдженість цього захворювання з 1953 по 2016 впала майже в 19 разів з 52,6 до 2,8.
Жодних щеплень від туберкульозу в США за цей період не робили ні немовлятам, ні школярам, ні тим більше дорослим.
В цьому можна переконатись, якщо зазирнути в американський вакцинний графік або там же на CDC-Tuberculosis-Basic TB Facts- Vaccines

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s