Масова вакцинація сприяє еволюції патогенів в сторну більш небезбечних

safe_image (1)

Науково-популярне видання Quanta Magazine 10 травня 2018 опубліковало довгу але дуже цікаву статтю за назвою “Як вакцини здатні підштовхувати патогени до еволюції”.

Стаття з купою прямих посилань на власне наукові публікації з ПабМеду та графічною візуалізацією процесу описує вже добре відомий і задокументований факт:
Масова вакцинація по багатьом інфекціями приводить до заміни домінуючий штаму на інший – більш сильний та небезпечний.

Мова на початку йде про тваринні щеплення на пташиних фермах. Потім автор переходить до щеплень від грипу.
Далі аналогічні явища цитуються у зв’язку з дитячими щепленнями від кашлюка, гепатиту Б тощо.Як завжди в науково-популярних (на відміну від власне наукових джерел) автор дуже боїться “відлякати народ від щеплень” і вставляє в статтю кілька реверансів в адрес їх (щеплень) корисності. Реверанси ці в контектсі статті виглядають дуже штучно.Загалом про цю тенденцію (витіснення під дією мас-вакцинації звичного домінуючого штама колись рідкисним більш небезпечним) я читав і раніше. І не тільки щодо грипу та кашлюку, а ще й по паротиту, про який тут не йдеться.
Тенденція ця досить неприємна і доводить, що масова вакцинація шкодить не тільки її ресепієнтам, але і нам – людям які від цих небезпечних та неефективних експериментів з власним імунітетом давно відмовились.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s