Куплені (Bought), США, 2014 

Bought movie

На початку цієї документальної стрічки Доктор Тоні Барк (Toni Bark, M.D.) говорить, що масовість хронічних захворювань серед дітей, епідемії ожиріння, дефіциту уваги, аутизму – є відносно новими явищами. Такими ж відносно новими явищами є генетично-модифікована їжа та велика кількість вакцин, що містять алюміній та ртуть.
Нейрпсихолог Сара Бріджис (Sarah Bridges, Ph.D.) розповідає історію вакцинного отруєння другого з її 4-х дітей – сина Портера. Він народився цілком здоровим, в 4 місяці отримав кілька щеплень і тієї ж ночі розбудив батьків жахливим криком. Дитина мала дуже високу температуру, голова та кінцівки хитались наче в ляльки. В госпіталі діагнозували grand mal seizures (напад типу епелептичного). Зараз Портетру 20 років. Він досі не вміє ходити і говорити. Носить підгузники і шолом, щоб запобігти самопошкодженню під час чергового нападу. Його офіційний діагноз – пошкодження мозоку вакциною від коклюшу, аутизм та розумова відсталість.
Процесс доказування вакцинного походження пошкоджень здоров’я Портера зайняв в його батьків – добре забезпечених людей з науковими ступенями – 7 років. Далі були довгі спори з приводу того, які саме підгузники, терапії тощо будуть компенсовані. Остаточно сума компенсації, що її Американська держава погодилась виплатити Сарі склала коло семи мільйонів доларів.
Після кількох інтерв’ю з батьками, юристами та бувшими працівниками фарм-компаній згадується судова угода 2012 року, коли фармацевтичний гігант GSK визнва себе винним і погодився виплатити 3 млрд доларів штрафу за масовий підкуп лікарів. Лікарі в обмін на «всі високовартісні форми розваг, що тільки можна уявити» (формулювання Юридичного департаменту США) прописувли пацієнтам (з дітьми включно) антидеприсант Paxil, щодо якого виробник з власного дослідження знав, що він викликає «суіцидальні тенденції, ворожість, погіршення депресії» + ще 6 не меньш «корисних» препаратів.
Цей як і наступний процес щодо Johnson & Johnson був інційований людьми, що наважились принести в жертву свою кар’єру заради правди. В першому випадку – екс комерційний представник фарм-компанії Blair Hamrick, в другому – державний слідчий Allen Jones, що викрив корупцію на кожному етапі розробки-затвердження-ліцензування-комерціалізації ліків і був відсторонений від слідства через вплив куплених фармою політиків. Ален не здався. Наступні 10 років свого життя він присвятив юридичним баталіям і переміг. J&J виплатила 2,2 млрд доларів штрафу за препарат Risperdal.
Ще двоє вчених з лабораторії фарм-компанії Merk, що тестували ефективність вакцини від свинки, оприлюнили вказівки свого керівництва щодо фальсифікації результатів досліджень. Цей процесс ще не завершено. Адвокат вчених звертає увагу, що Merk є найбільшим виробником вакцин в Світі, і такий підхід до їх (вакцин) тестування викликає в нього серьйозне занепокоєння.
Здатність та готовність впливати на результати досліджень, лобіювати бажані рішення та рекомендації державних органів та формувати загальну практику на власну користь характерна не тільки для фарма-індустрії, а і для загалом хімічної промисловості та агрокультурного сектору.
Лікарі сьогодні практично виключені з процесу прийняття рішень. Вони повинні імплементувати протоколи-політики отримані «згори» від державних інституцій, що в свою чергу формуються на підставі даних отриманих від виробників медикаментів.
Suzanne Humphries, M.D. пояснює, що в учбових медичних закладах вакцинам приділяється мінімум часу. Студентам не розповідають ні про інгредієнти вакцин, ні про їх побічні дії. Дається тільки графік щеплень і рекомендації щодо того, як і куди колоти. В неї самої питання щодо щеплень з’явились після трьох пацієнтів в реанімації з гострою нирковою недостатністю, двоє з яких з власної ініциативи розповіли їй, що з їх нирками ще пару тижнів тому все було гаразд, а потім було щеплення.
Gayle Delong, Ph.D. associate professor Baruch College, авторка двох досліджень, що пов’язують вакцинацію з аутизмом, розповідає про численні конфлікти інтересів притаманні керивництву та дослідникам Центра по контролю за хворобами (CDC) – американської агенції, що складає графіки вакцинації. Люди одночасно займають посади в CDC та фарм-компаніях або постійно переходять туди-назад. Її власна молодша дочка регресувала в аутизм після майже трьох років нормального розвитку і кількох зроблених одночасно щеплень.
Barbara Loe Fisher, президент Національного центру інформації по вакцинам розповідає про кількість дитячих щеплень, що за останні кілька десятиліть виросла в багато разів. На цьому фоні виросла кількість дітей з діабетом, астмою (1 на 27 в 1980, 1 з 9 в 2014), іншими хронічними захворюваннями та нейропаталогіями.
В 2005-му загальний дохід від вакцин склад 10 млрд дол. В 2015 вже очікувалось 41 млрд. дол.
Вартість догляду за дитиною-аутистом в США складає приблизно 70 тис. дол. на рік – тричі більше ніж потрібно середній дитині.
Stefanie Seneff, Ph.D. старший науковий дослідник Массачусетського технологічного інституту спростовує розповсюджене твердження: «з вакцин прибрали ртуть, але аутизм не зменьшився, тобто зв’язку немає». На справді, паралельно зі зменьшенням кількості ртуті в вакцинах виросла кількість алюмінію.
Вакцинний ринок є олігархічним. Лише 4 виробника (Phizer, Merck, Sanofi, GSK) домінують не тільки на американському але і на світовому ринку. Прибутковість вакцин значно вища за любі інші ліки.
Далі ще кілька історій родин з покаліченим вакцинацією дітьми чередуються з інформацією щодо юридичного статусу щеплень, прав пацієнтів та їх масовими порушеннями.
Дається наглядне пояснення маніпуляціям, що перетворили перевантажену алюмінієм дуже небезпечну і нікому непотрібу вакцину від переважно безпечного венеричного захворювання, що легко лікується і має надійний механізм профілактики, в саму дорогу в історії людства вакцину «від раку».
Також стрічка торкається теми трьох поколінь генно-модифікованих продуктів, викликаних ними важких форм харчових алергій, зв’язку раунд-апу/гліфосату з епідемією діабету та раком.

Офіційний сайт фільму http://www.boughtmovie.com/

Трейлер на Ютюбі

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s