Розслідування французських журналістів щодо комбінованих (шестивалентних) вакцин

Сюжет про вакцинацію з популярної у Франції передачі журналістських розслідувань Envoyé Spécial від 11 лютого 2016.
Обов’язковими у Франції є лише 3 вакцини, але французи змушені колоти мінімум 6 через те, що тільки в такому вигляді (6 в 1) їх там зараз можна придбати. Питання “чому так?” журналісти адресують директору по комунікаціям та директрисі вакцинного департаменту виробника Glaxo Smith Kline. У відповідь – бла-бла-бла про “публічні інтереси” і “повну вакцинну пропозицію”.
Далі журналісти демонструють відеозапис датований червнем 2012 року, де головний бос Glaxo Smith Kline на бізнес-зустрічі ділиться секретом успіху: викупили всі патенти, створили комбіновані вакцини, поєднуючи захищені патентом з незахищеними, отримали монополію і підняли ціни. Інтерв’юіруємі в помітному шоці від відвертості власного шефа, але оговтуються і продовжують бла-бла-бла – робота така.
Далі журналісти розповідають про те, що комбінація вакцин не тільки збільшує їх вартість, а ще й підвищує ризик побічної дії. Показують маленьких Лоліту і Овена, що отримали цей “6 в 1 захист” з бонусним букетом серйозних нейропаталогій і адвоката, що захищає інтереси ще 20 подібних сімей.
Повідомляється, що через деякий час після зйомок Лоліта вмерла.

Власне сюжет в оригіналі (французською) на Ютюбі