Розслідування Британського Медичного Журналу щодо структури, фінансування та методів роботи вакцинної пропаганди

peter_doshi

Листопад 2017, The BMJ

Стаття-розслідування Peter Doshi (на фото) про структуру, фінансування та методи роботи вакцинної пропаганди.
Мова йде про кілька псевдо-незалежних «неприбуткових» організацій, що дуже активно піарять вакцинацію, лобіюють зміни в законодавстві на користь обов’язкових щеплень та збільшення відповідних державних витрат.
В статті наводяться конкретні фарм-компанії і суми (десятки мільйонів доларів), що ці ніби то «незалежні промоутери здоров’я» від них отримують.
Згідно проаналізованої автором податкової документації гроші надаються для:
– «Відвідування редакторів журналів задля сприянню поширення пов’язаних з імунізацією історій» (згадуємо нескінченну істерію ЗМІ про жахливі спалахи страшних епідемій кору, вітрянки та інших смертоносних інфекцій і їх численних в 99% випадків цілком вигаданих маленьких жертв)
– «моніторинг та коментування на батьківських блогах» (прямо як Рашка з її покомєнтною оплатою піар-підтримки вторгненню в Україну)
– «організація інформаційних дзвінків до мама-блогерів» (є мами, що постять фотки «ми прийшли на укольчік» цілком безкоштовно і з власної ініціативи, а є добре «замотивовані» популярні блогерши)
– «демонстрація та розповсюдження освітніх матеріалів на професійних зустрічах та конференціях» (тобто обробка місцевих лікарів)
На думку автора, така «взаємозалежність», «брак прозорості» та «конфлікти інтересів» зовсім не сприяють можливості «серйозно відповісти громадській стурбованості відносно безпечності дитячих вакцин».
Враховуючи посаду автора та ще й цитату на 3-й сторінці про «деяких вакцин краще взагалі уникати», таку публікацію не де небудь, а прямо в BMJ, можна обережно вважати чимось типу доброго знаку. Часи міняються?

Повний текст статті в PDF: The unofficial vaccine educators: are CDC funded
non-profits sufficiently independent?

Посилання на статтю на сайті журналу