Розслідування Британського Медичного Журналу щодо структури, фінансування та методів вакцинної пропаганди

peter_doshi

Листопад 2017, The BMJ

Стаття-розслідування Peter Doshi (на фото) про структуру, фінансування та методи роботи вакцинної пропаганди.
Мова йде про кілька псевдо-громадських організацій, що дуже активно піарять вакцинацію, лобіюють зміни в законодавстві на користь обов’язкових щеплень та збільшення відповідних державних витрат.
В статті наводяться конкретні фармкомпанії й суми (десятки мільйонів доларів), що ці ніби то «незалежні промоутери здоров’я» від них отримують.
Згідно з проаналізованою автором податковою документацією гроші надаються для:
– «Відвідування редакторів журналів задля сприяння поширення пов’язаних з імунізацією історій» (згадуємо нескінченну істерію ЗМІ про жахливі спалахи страшних епідемій правця, кору, вітрянки та інших смертоносних інфекцій і їх численних в дуже часто цілком вигаданих жертв)
– «моніторинг та коментування на батьківських блогах» (бот-ферми, тролі, тощо)
– «організація інформаційних дзвінків до мама-блогерів» (є мами, що постять фотки «ми прийшли на укольчік» цілком безкоштовно і з власної ініціативи, а є добре «замотивовані» популярні блогерки)
– «демонстрація та розповсюдження освітніх матеріалів на професійних зустрічах та конференціях» (тобто обробка місцевих лікарів)


На думку автора, така «взаємозалежність», «брак прозорості» та «конфлікти інтересів» зовсім не сприяють можливості «серйозно відповісти громадській стурбованості відносно безпечності дитячих вакцин».
Враховуючи посаду автора та ще й цитату на 3-й сторінці про «деяких вакцин краще взагалі уникати», таку публікацію не будь де, а прямо в BMJ, можна обережно вважати чимось типу доброго знаку. Часи змінюються?

Повний текст статті в PDF: The unofficial vaccine educators: are CDC funded
non-profits sufficiently independent?

Посилання на статтю на сайті журналу