Паталогічний оптиміст (The Pathological Optimist), США, 2017

The Patalogical Optimist

9 вересня 2017 року в американських кінотеатрах і на платних відеосервісах вийшов “The Pathological Optimist” – новий документальний фільм про доктора Ендрю Уокфілда – демонізованого фінансово-залежними від фарма-індустрії ЗМІ і обожнюємого батьками аутистів британського лікаря, змушеного емігрувати в США.
Ендрю Уокфілд – гастроентеролог. В 90-х роках минулого століття, коли аутизм вважався виключно генетичною хворобою, що неможливо вилікувати, він несподівано для всіх і себе включно зміг покращити стан багатьох дітей-аутистів через лікування проблем травної системи. Саме це в подальшому дало шлях для широкої практики безглютенових та інших спеціальних дієт, що зараз успішно (деколи до повного одужання) використовуються по всьому Світу. Подальші дослідження привели його до висновку, що значна частина його пацієнтів-аутистів захворіли в результаті використання полівакцини 3 в 1 від кору, свинки та краснухи (measles-mumps-rubella – MMR). Лікар рекомендував використовувати моно вакцини і припинити до завершення нових досліджень колоти MMR.
В 1998 році в британському науковому журналі Lancet було опубліковано дослідження 12 вчених-лікарів, серед яких були Ендрю Уокфілд та самий авторитетний на той момент в Світі дитячий гастоентеролог професор Джон Уолкер-Сміт (Professor John Walker-Smith). В дослідженні серед іншого говорилось про можливий зв’язок між вакциною MMR і аутизмом. Під тиском фарма-індустрії, що мала на MMR великі плани, журнал відкликав статтю, а авторів, що не погодились відмовитись від результатів досліджень було звинувачено в фальсифікаціях і позбавлено лікарських ліцензій.
Ендрю Уокфілд на початку 2000-х переїхав до США, де продовжив лікувати аутистів, досліджувати цю хворобу і боротись за права пацієнтів. Професор Джон Уолкер-Сміт залишився в Великобританії, кілька років судився з місцевим «МОЗом» і в 2012 році в Верховному суді Великобританії остаточно доказав, що ніяких фальсифікацій чи порушень медичної етики при проведені дослідження не було. Більше того, суддя Mr Justice Mitting нещадно розкритикував дисциплінарні слухання Генеральної медичної Ради (General Medical Council’s) і закликав до її реформування.

Офіційний сайт фільму http://thepathologicaloptimistfilm.com/

Трейлер на Ютюбі

Фільм в продажі на Амазоні